CrossFit

„Każdy wie, że fitness jest ważny, jednak nie każdy chce ćwiczyć. Tym bardziej, że do tej pory nie było to zajęcie zbyt przyjemne, które można uprawiać dla czystej przyjemności”. – mówi Chris Froio, Reebok Global Head of Fitness, a jednocześnie członek drużyny Reebok CrossFit One, która uplasowała się na 14 miejscu w zawodach CrossFit Northeast Regional Games.
Tak jak obiecałam w poprzednim wpisie [Reebok&CrossFit] dzisiaj opiszę Wam jakim rodzajem ćwiczeń jest Crossfit. Więc aby nie przedłużać zapraszam do przeczytania!:):)

CrossFit stworzony przez Grega i Lauren Glassman to certyfikowany, wszechstronny program treningu. Jest programem ćwiczeń wzmacniających siłę i kondycję dla setek zrzeszonych sportowców oraz tysięcy ludzi poszukujących najlepszych rozwiązań w fitnessie.
CrossFit to trening wytrzymałościowo-siłowy stworzony, aby pomóc osiągnąć lepszą ogólną sprawność fizyczną i przygotować na różne wyzwania sportowe. Program CrossFit oparty jest na intensywnych i zróżnicowanych ćwiczeniach, a jego celem jest osiągnięcie lepszej ogólnej kondycji sportowej. Każde ćwiczenie dostosowywane jest do wieku, doświadczenia i ogólnej kondycji osoby, która je wykonuje. Trening CrossFit może być wykonywany praktycznie wszędzie – w garażu, w domu, w parku, a nawet w szkole. Jednakże najczęściej służą do tego siłownie afiliowane przez CrossFit, zwane „boxami”. Każdego dnia zawodnicy wykonują tzw. Trening Dnia czyli „Workout of the Day” (WOD) i umieszczają swoje wyniki na specjalnej tablicy w siłowni lub na platformie www. System zapisywania wyników umożliwia uczestnikom treningu śledzenie postępów, konkurowanie ze sobą oraz osiąganie zamierzonych celów.
CrossFit zachęca ludzi, aby za każdym razem, kiedy są na siłowni pokonywali swoje słabości i pracowali nad mocnymi stronami. Mężczyźni i kobiety w każdym wieku, podczas treningu, codziennie nabywają nowe umiejętności i w duchu rywalizacji biją swoje własne rekordy, dzięki czemu zdobywają większą pewność siebie.
CrossFit, oprócz ćwiczeń, kładzie nacisk na zbilansowaną dietę, która pomaga zoptymalizować osiągane wyniki i pozytywnie wpływa na zdrowie, gdyż odpowiednie odżywianie jest podstawą sukcesu w fitnessie.
Teraz chciałam Wam pokazać krótki filmik zaczerpnięty z Youtube jak wyglądają ćwiczenia CrossFit’owe.

Zawody CrossFit Games są pierwszymi zawodami na świecie, mającymi na celu wyłonienie osoby o najlepszej sprawności fizycznej. W tym roku odbędzie się już szósta edycja zawodów CrossFit Games, przy czym Reebok po raz drugi będzie głównym sponsorem zawodów. Podobnie jak w 2011 roku, także tegoroczna edycja jest imprezą składającą się z kilku etapów. W ubiegłym roku ponad 26 000 zawodników z całego świata uczestniczyło w eliminacjach. Fitness oznacza bycie gotowym na wszystko, dlatego też każdego roku program ćwiczeń jest zmieniany i utrzymywany w ścisłej tajemnicy aż do rozpoczęcia zawodów.
A poniżej fimik przedstawiający zawody CrossFit’owe, pałające energią i współzawodnictwem:

Gdzie ćwiczyć CrossFit?

23 kwietnia 2012 r. w Polsce rusza Drop Box Tour podczas, którego każdy będzie miał szansę sprawdzenia się w treningu CrossFit. Trasa Drop Box Tour poprowadzi przez największe polskie miasta (Wrocław, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa), w każdym z nich zostanie ustawiony specjalny box ze sprzętem. Dodatkowo, 21-22 kwietnia 2012r. w Warszawie odbędzie się konwencja Reebok University Poland (www.reebokuniversity.pl), podczas której entuzjaści fitnessu w Polsce będą mieli możliwość wzięcia udziału w treningu.
Aby dowiedzieć się więcej zachęcam do odwiedzenia stronę: www.crossfit.pl. Znajdują się tutaj przykłady ćwiczeń i programów CrossFit oraz informacji na temat działalności CrossFit’u w Polsce.
I ciekawostka:

Rozpoczęta w 2010 r. współpraca Reeboka i CrossFit to kooperacja dwóch partnerów, zaangażowanych w fitness i promowanie nowego podejścia do tej dziedziny sportu.
We wrześniu 2010 r. Reebok otworzył pierwszą siłownię Reebok CrossFit One dla swoich pracowników w centrali firmy w Canton/Massachusetts w USA. Siłownia Reebok CrossFit One została włączona do sieci afiliowanych siłowni CrossFit. Obecnie ponad 400 pracowników Reebok, co tydzień bierze udział w treningu w siłowni CrossFit. W skali światowej około 1000 pracowników Reebok to zawodnicy CrossFit. Co więcej, około 100 pracowników Reebok ukończyło kurs trenerski CrossFit na pierwszym poziomie. Więcej na temat firmy Reebok i ich asortymentu, w tym butów Realflex i ubrań Shapewear tutaj www.reebok.com
Mam nadzieję, że wpis Wam się podobał i do następnego razu.
Napiszcie mi co uważacie o takim rodzaju sportu? Podoba Wam się czy nie? Czy chcielibyście tak ćwiczyć, sprawdzić się…Zachęcam do skomentowania wpisu w komentarzach.

Pozdrawiam,

Magdalena:)

Written By
More from Magdalena

Czy wiesz jak segregować śmieci? Segregacja śmieci – gdzie, co i jak.

autor: Anders V Jakiś czas temu w Polsce weszła ustawa o segregacji...
Read More

2 komentarze

  • Ciekawy blog 😉 myślę że przydadzą mi się niektóre informacje żeby poprawić ogólną sprawność która jest bardzo ważna w mojej `dziedzinie` tańcu 😀 jeśli masz ochotę zapraszam do mnie do obserwowania i czytania pozdrawiam ;*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.