Jak zrobić prosty proszek do prania? part I

laundry-963150_1280

Zapach świeżego, czystego prania to jeden z najprzyjemniejszych zapachów. Jednak zabijamy go używając chemicznych środków do prania. Zrobienie własnego proszku do prania to bardzo prosta sprawa i zaraz się o tym przekonasz. Chyba prostszej nie ma, a proszek pierze bardzo dobrze. Nie potrzeba wcale kupować wymyślnych niezdrowych chemicznych środków ze sztucznymi zapachami.


Nowy ROK. Nowe pomysły. Nowe zmiany na blogu. Tak! Wracamy! 🙂


Własny proszek to oszczędności w twojej kieszeni i ochrona twojego zdrowia, bo jak wiadomo z ubrań 100% proszku się nie spiera, czyli taką chemię nosimy na co dzień na sobie.

Proszek, o którym Ci teraz mówię jest idealny do prania pieluszek wielorazowych [tutaj możesz poczytać o tym, dlaczego warto stosować takie pieluszki]. Aby wyprać pieluszki wielo należy używać proszku, który w swoim składnie nie posiada mydła, czy płatków mydlanych, gdyż one zapychają włókna w pieluszkach i po pewnym czasie, pieluszki przestają utrzymywać dotychczasową chłonność.

Zrobienie własnego proszku, który świetnie sprawdzi się do prania również pieluszek wielorazowych trwa dosłownie 3 minuty i zaraz się o tym przekonasz.

Jak zrobić prosty proszek do prania?

Do zrobienia własnego proszku potrzeba będzie:

  • wodorowęglan sodu,
  • boraks,
  • wodorotlenek sodu.

Wszytko można kupić np. na allegro.

Teraz należy do pojemnika przeznaczonego na proszek wsypać wszystkie składniki w proporcji 1:1:1. Dokładnie wymieszać i voila. Mamy gotowy proszek do użycia.

Jak używać tego proszku?

Ja zawsze wrzucam do prania dwie czubate łyżki proszku. Aby ubranie było miękkie, do płukania wlewam około 2 łyżek octu.
Jeśli chcesz, aby twoje pranie ładnie pachniało razem z octem wlej kilka kropel ulubionego olejku zapachowego np. waniliowego czy lawendowego.

Życzę Ci owocnego prania.
Magdalena

Written By
More from Magdalena

Czy masz problemy ze snem? Zobacz jak z tym walczyć:)

(autor obrazu : http://www.flickr.com/photos/jyudeidei/3817428710/) Sen.To odświeża nas jak nic innego. Może być...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.