4 pomysły na ekologiczne środki czystości

Ekologiczne środki czystości 1

Ekologią interesuję się od dawna. Nie chcę przyczyniać się do zanieczyszczania naszego środowiska. A poza tym już mam przesyt tej całej chemii która nas otacza. Jest dosłownie wszędzie…

W sklepach ekologicznych można kupić wiele ekośrodków czystości. Ja poszłam o krok dalej. postanowiłam stworzyć je sobie sama. Wbrew pozorom nie jest to wielka filozofia i każdy może takie środki zrobić sobie sam.

 

Ekologiczne środki czystości 2

 

Na początek trzeba zaopatrzyć się w spryskiwacze – moje mają 450 ml pojemności oraz w naklejki z opisami zawartości, żeby się później nie pomylić.

Ekologiczne środki czystości – przepisy

EKOuniwersalny

 

Ekologiczne środki czystości 3

 

Taki po prostu, do wszystkiego, ale nie do niczego.:)

 

EKOszyby

 

 

Świetnie daje sobie radę z lustrami. Po wzięciu prysznica lustra nie parują, wszystko jest tak jak powinno być.

 

EKOodkażacz

 

Ekologiczne środki czystości odkarzacz

 

Czy wiecie ile jest bakterii i brudu na klawiaturach czy telefonach komórkowych? Mnóstwo! I tak, właśnie dlatego powinniśmy je przynajmniej od czasu do czasu myć. Odkażacz jest do tego idealny. Należy tylko pamiętam aby nie pryskać nim bezpośrednio na sprzęt, bo możemy go wtedy uszkodzić.

 

Ekotoaleta

 

Ekologiczne środki czystości do toalet
Nie jest to może mój faworyt wśród środków czyszczących toaletę, ale bardzo dobre daje radę. Sam niestety nie zdziała nic bez pomocy sody oczyszczonej. Fajnie wtedy się pieni i zaczyna swoją pracę. Jednak, aby toaleta mogła lśnić trzeba stosować go dość często. Nadal go testuję i może w przyszłości spróbuję stworzyć jeszcze lepszy środek, pokombinuję z proporcjami, aby być z niego na 110% zadowolona.
Nadal jestem na etapie testów powyższych środków. Narazie minął miesiąc i jestem z nich zadowolona, co będzie dalej zobaczymy. Ale coś czuję, że nie zamienię ich już na te ze sklepów, a w szczególności na takie znanych koncernów.

Takie własnoręcznie zrobione eko środki czystości to zaoszczędzone pieniądze i duma, że można być samowystarczalnym..:) Przynajmniej ja tak mam.:)

Written By
More from Magdalena
Ach ten cellulit..
Prawie każdy kobieta chyba z tym walczy. Ciężko się go pozbyć, zagnieździł...
Read More
Join the Conversation

8 Comments

  1. says: more_fit

    Tak, zdecydowanie fajne rady. Można zaoszczędzić trochę gotówki i nie truć się chemikaliami, no i ładniej wyglądają takie pojemniczki niż cify itd. A masz jakiś ciekawy pomysł na usuwanie kamienia? Z baterii prysznicowej, umywalkowej?

    1. says: admin

      Do usunięcia kamienia m.in. z baterii umywalkowej świetnie nadaje się ocet. Ocet jest niezastąpiony w tych sprawach. Jeśli cała bateria jest zakamieniona, najlepiej nalać ocet np. na papier kuchenny i obłożyć całą baterię. Ja w ten sposób odkamieniam wszystkie trudno dostępne miejsca w łazience czy kuchni. Poczekać z godzinkę i bateria powinna lśnić jak nowa. Jeśli mówimy o tym sitku przez które leci woda, to najlepiej wykręcić je, do miseczki wlać trochę octu i wrzucić tam sitko. Też na godzinę, lub nawet może być na noc, ale godzina powinna wystarczyć. Woda będzie znów płynąć jak na samym początku.:)

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.