Szokujące kakao…cz. 2

Kakao nazywane jest „napojem bogów”, ale aby na pewno dla nas tym napojem jest albo być powinno? Poniżej przedstawiam Wam, co znalazłam…
Wszystko to co przeczytacie, może wydać wam się kontrowersyjne, ale to prawdopodobnie prawda.

drzewo kakaowe

Według dr Charles’a Partito, kakao jest narkotykiem. Lekarz ten przez lata zajmował się badaniami żywności aby dowiedzieć się jakie zasady musi spełniać żywność aby była dla naszego organizmu dobra.

Aby żywność była dla naszego organizmu dobra musi być prawdziwym pokarmem. Czym jest zatem prawdziwy pokarm? Jest to coś jadalnego, dojrzewające naturalnie, które można spożywać bez przetwarzania go w żaden sposób. Teraz można sobie zadać pytanie co jest taką prawdziwą żywnością. Czy owoce, warzywa, nasiona, orzechy? Czy może mięso lub rośliny strączkowe?

Kakao dojrzewa naturalnie, ale aby można było go spożyć trzeba go najpierw przetworzyć chemicznie. Kakao jest rośliną strączkową. W jego wnętrzu znajduje się lepka substancja, która w smaku jest obrzydliwa i w jego naturalnej postaci nigdy byśmy go nie zjedli.
Niestety, ale rośliny strączkowe nie są częścią zdrowej diety, gdyż są trudne do strawienia, gdyż zawierają tyle samo białek co skrobi i muszą być gotowane przed spożyciem.

Jak to działa?
Dr. Partito mówi dalej, że nasz organizm ma wbudowany mechanizm eliminacji toksyn, nazywany stymulacją. Stymulacja to próba wyeliminowania tyle toksyn jak to możliwe, tak szybko jak to możliwe. Wygląda to tak, że ciało po spożyciu kakaa doznaje szoku adrenalinowego. Wątroba zaczyna wyrzucać duże ilości glukozy do krwi.

Co się dzieje gdy płynie adrenalina?
Czujemy się świetnie. Jesteśmy w euforii, pobudzeniu, szczęśliwi.

Jeżeli po zjedzeniu, czy wypiciu kakaa następuje stymulacja naszego organizmu oznacza to, że nasz organizm zauważył to, że kakao jest „obcym najeźdźcą” i chce się go jak najszybciej pozbyć.

Wiele ludzi może powiedzieć jakie składniki odżywcze można znaleźć w kakao i że dlatego właśnie należy go spożywać. To prawda, że posiada on wiele składników odżywczych, ale dużo więcej zawiera toksyn. Tutaj kakao można porównać do liści koki, gdzie w liściach również można znaleźć wiele składników odżywczych, tj. magnezu czy wapnia, ale liści koki sie nie żuje bo właśnie.. zawierają więcej toksyn niż składników odżywczych.

Czym można zatem zastąpić kakao?…….chlebem świętojańskim, który jest zdrowy i słodki. Można go kupić w każdym sklepie z ekologiczną żywnością.

Nie chcę zmuszać Cię to zaprzestania spożywania kakaa, ale chciałam dać Ci tylko wolny wybór, abyś mógł zrobić z informacjami, które Ci przekazałam co tylko zechcesz.
Może czasem przypływ adrenaliny jest zdrowy, ale i nie przesadzajmy z tym. Ja jednak ograniczyłam spożywanie kakaa i jestem w trakcie czekania na przesyłkę z chlebem świętojańskim, który już zakupiłam.:)

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Zapraszam do komentowania.
Czy nie mówi się, że zwierzęta (np. psy) czekolady, kakaa nie powinny jeść? I czy my się od nich dużo różnimy?
Tags from the story
Written By
More from Magdalena
Kręgosłup nasza podstawa
W dzisiejszym poście chciałam zatrzymać się na dłuższy moment na naszym kręgosłupie....
Read More
Join the Conversation

8 Comments

 1. says: Anonimowy

  Tak, nasze organizmy różnią się od tych zwierzęcych w ogromnym stopniu (dziwne, że trzeba o tym pisać). Psy nie są w stanie szybko poddać teobrominy metabolizmowi i właśnie dlatego czekolada może być dla naszych pupilów śmiertelna. Ludzie nie mają z tą substancją problemu. Kakao jest używką, a nie narkotykiem, tak samo jak używkami są herbata czy kawa. Doktor Partitio słynie z szukania rozgłosu i mało kto bierze na poważnie to co mówi (szczególnie, że od większości rzeczy, które jego zdaniem są niebezpieczne mogą nas uchronić jedynie rzeczy sprzedawane przez niego samego).

  Dodatkowo: http://biozdrowie.blogspot.com/2012/02/szokujace-kakao-dr-charlesa-partito.html
  ktoś wrzucił plagiat Pani artykułu.
  Pozdrawiam

 2. says: Anonimowy

  Kakao jest bardzo zdrowe,jest jednym z najlepszych żródeł skłądników odżywczych i jest kopalnia antyoksydantów.

 3. says: Anonimowy

  Nieprawda ze kakao trzeba przetworzyć aby nadawalo się do spożycia.Można zamówić surowe ziarna albo proszek z firmy np.surovital.
  Kakao to być może najlepsze żródlo antyoksydantów na świecie ,które stanowią nawet do 10 % jego masy,jest znakomitym żródłe minerałów.Od dawna wiadomo że kakao jest najlepszym naturalnym pokarmem dla serca.Śmieszny jest ten artykuł.

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.