Zdrowo jeść! – czyli nie jedz śmieci (1)

Zdrowo jeść – styl życia, a nie dieta.
Odkąd założyłam tego bloga i bardziej zainteresowałam się dietami i zdrowym trybem życia, mój sposób żywienia zaczął się całkowicie zmieniać. Przeglądając moje wcześniejsze wpisy możesz to zauważyć.
Uważam, że nie ma nic zdrowszego od jedzenia zdrowo i aktywności fizycznej. Już od dłuższego czasu nie jem mięsa w tym ryb (napisałam tak, gdyż niektórzy uważają, że ryby to nie mięso, ja jestem zdania, że to to samo). Sądzę, że mięso nie jest nam – ludziom potrzebne do zdrowego życia i spożywanie go w niczym nie pomaga, ale o tym i nie tylko może innym razem.
http://static.freepik.com/darmowe-zdjecie/t%C5%82o-bia%C5%82e
-zdrowe-jedzenie-sa%C5%82ata-witaminy_3220793.jpg
Zdrowo żyć – co przede wszystkim wiąże się ze zdrowym jedzeniem – to moim zdaniem porządna dobrze zbilansowana energetycznie dieta. Może niektórym z Was wydać się drastyczna, gdyż w takiej diecie należy zaprzestać spożywania wielu produktów, które były przez lata i nadal są uznawane za „zdrowe”. 
 Po przestudiowaniu wielu książek na ten temat oraz rozmów uważam, że nie są zdrowe. 

Jeśli ważne jest dla Ciebie zdrowie, chciałbyś zawsze mieć świetne samopoczucie, rzadko chorować, mieć więcej energii, piękną cerę oraz świetnie wyglądać to właśnie taki styl życia polecam. Zapraszam Cię w podróż po lepsze zdrowe życie. Na starcie mówię, że nie będzie łatwo, gdyż do wielu potraw na pewno byłeś przyzwyczajony od dziecka i może być ci trudno się z nimi rozstać. Ważny jest jednak cel jaki sobie założysz i dąż do niego, a na pewno będzie łatwiej. Warto jest napisać go na kartce i powiesić w widocznym miejscu, aby nigdy o nim nie zapomnieć.

Pamiętaj! Do każdego sukcesu dochodzi się małymi kroczkami.
No to zaczynamy!!!♥

Jeść zdrowe jedzenie to jest styl życia, a nie dieta. Ja  już dawno swoją przygodę zaczęłam, ale nadal zmieniam swoje nawyki żywieniowe, „nikt nie jest idealny i nie jestem robotem”. Wszystko przychodzi z czasem i nie można się śpieszyć. Choć jestem już bliżej niż dalej. I efekty widzę, dlatego chciałam się tutaj tym z Tobą podzielić i pomóc.
Po dość długim wstępie, dzisiaj chciałam Ci dokładniej  przybliżyć, co to są śmieci, które odkładają się w organizmie i co one powodują. Pokażę również pierwszy mały kroczek ku zdrowszemu życiu, czyli co na początek wyrzucić ze swojego jadłospisu, aby już tak bardzo nie śmiecić.
Współczesny zachodni styl życia i odżywiania nie sprzyja zdrowiu. Zazwyczaj ludzkie organizmy nafaszerowane są substancjami, których trudno się potem pozbyć. Jest to główna przyczyna naszych fizycznych i psychicznych dolegliwości.  Piękna cera, włosy, paznokcie, doskonała waga oraz zdrowie to skutki posiadania czystych, wolnych od śmieci (substancji nieorganicznych) komórek.

System oczyszczania komórek, o którym zaraz Ci opowiem, to sposób na zmniejszenie twojej wagi i ponowne przywrócenie twojemu ciału świeżości.  
Śmieci zalegające w naszym organizmie zatruwają nas oraz są główną przyczyną wzrostu wagi. Śmieci=Waga. Chcesz pozbyć się nadwagi – pozbądź się śmieci. Przecież to takie proste, prawda?!

Czym są śmieci? To toksyny, złogi, uboczne produkty przemiany materii, inaczej wszystko to co nawarstwia się w twoim ciele, bo nie zostaje wydalone, ale dokładniej o tym za chwilę.
Na początek prosta zasada – aby zacząć coś zmieniać, dzisiaj musisz podać swojemu ciału mniej śmieci, niż wczoraj.
Poniżej przedstawiam produkty, które zaburzają nasze dążenia w pozbyciu się wagi, są przyczyną wielu chorób oraz powodują przedwczesne starzenie się komórek:
♦ batoniki (również odchudzające), ciasteczka,
♦ chipsy, paluszki, itp.
♦ serki, np. Danon
♦ pakowane, przetworzone, zimne przekąski, m.in. sery, wędliny, mięsa.
♦ wszystkie jogurty bez tłuszczu,
♦ bezcukrowe jogurty smakowe,
♦ wszystkie gotowe odchudzające dania o niskiej zawartości węglowodanów,
♦ dietetyczne napoje oraz napoje typu „zero kalorii”,
♦ mleko (włącznie z odtłuszczonym),
♦ biały chleb typu „light”,
♦ bezcukrowe galaretki i mrożone desery,
♦ mrożone beztłuszczowe obiady.
Jeśli spożywasz te produkty, wyłączenie ich z diety – to będzie Twój pierwszy krok. Zatem zacznij już dziś.:)
Bez względu na niską zawartość węglowodanów, czy kalorii, potrawy te nie są w całości trawione przez nasz ogranizm i pozostają w postaci „śmieci”, ale ty już wiesz co to są śmieci.:)
Jedną z ważnych pułapek dzisiejszych czasów są dania oznakowane jako „bez tłuszczowe – light”. Kiedyś już o nich pisałam tutaj na blogu, od tamtej pory moje zdanie  na ten temat stanowczo się zmieniło i jestem jeszcze bardziej na NIE. One tak naprawdę Cię nie odchudzają, a są gorsze od tych normalnych. 
Twój organizm rozpoznaje tylko naturalne potrawy, natomiast nienaturalne nie i właśnie te przez niego nie są trawione. Powoduje to później spowolnienie metabolizmu, niszczenia narządów i tym samym choroby, wzrost wagi oraz przedwczesne starzenie.
Więc na początek odłącz te produkty już dziś! 
W kolejnym wpisie z tego cyklu pokażę Ci co dalej. Co najlepiej jeść. 
Aby było Ci w przyszłości łatwiej te wpisy odszukać, umieszczę je na górnym pasku w zakładce: Zdrowo jeść!
Mam nadzieję, że Cię to zainteresowało i już chcesz więcej… ale pamiętaj wszystko małymi kroczkami, nie wolno rzucać się od razu nie głęboką wodę… ja oczywiście pomogę i razem osiągniemy wymarzone cele.

Pozdrawiam,
Kolejne wpisy z cyklu Zdrowo jeść!:
Written By
More from Magdalena
Pyszne domowe mleczko kokosowe
Jeżeli lubicie potrawu z użyciem mleczka kokosowego to ten przepis jest idealny...
Read More
Join the Conversation

7 Comments

  1. says: Ann

    Bardzo fajny artykuł, przeczytałam z zaciekawieniem 🙂
    Ja też staram się zdrowo jeść i uczynić z tego mój styl życia. Nie jest to proste, bo na każdym kroku kuszą nas produkty "szybkie i tanie", ale dzielnie walczę i po przejrzeniu Twojej listy złych produktów mogę dumnie powiedzieć, że praktycznie nie ma ich w mojej diecie 🙂

  2. Bardzo wartościowy artykuł. Ludziom trzeba ciągle tłumaczyć o tym co jest zdrowe. Niestety kiedyś bardziej ceniłem świadomość mas. Dziś widzę, że byłem naiwny. Większość ludzi jest raczej mało świadoma i łatwo można nią manipulować. Ludzie jednak potrzebują silnej mądrej władzy, która będzie ją prowadziła za rączkę. Jeśli damy wszystkim liberalizm i wolność to się "pozabijają", będą jeść co popadnie i głosować na każdego bajeranta, który w tv im cuda obieca.

  3. Super artykuł szkoda , że większość ludzi ładuje w siebie pseudo zdrowe rzeczy nie zdając sobie sprawy jaką sobie robią krzywdę. Ostatnio w pracy usilnie próbuje przekonać ludzi , że np. cola – zero to niestety nie samo zdrowie. Ale bardzo trudno im to zrozumieć :/ Niestety przemysł reklamowy poczynił zbyt duże zniszczenia w ich mózgach 😀

  4. jednak bardzo ciężko trafić na zdrową żywność, która jest rzeczywiście zdrowa, przetwory mleczne od krów na antybiotykach i innych świństwach, pakowany lekami drób, pestycydy w warzywach i owocach, niestety to strasznie frustruje przy kupowaniu zdrowej żywności, a producenci nie mają obowiązku umieszczać informacji, co pakują do niby wartościowej żywności, fastfoody i słodycze są złe, ale z pozoru zdrowa żywność coraz gorsza 🙁

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.