Dlaczego sport to zdrowie?

Sport jest albo powinien być nieodzowną częścią ludzkiego życia. Ale czy tak jest? Z badań wyczytanych przeze mnie gdzieś w internecie wynika, że bardzo niewiele ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Nasuwa się pytanie dlaczego. Dlaczego ludzie są tak leniwi? Dlaczego boją się wysiłku? Ja niestety jeszcze należę do grona tych ludzi. Ale powoli staram się z tym walczyć i staram się codziennie przeciwstawić lenistwu i znaleźć odrobinę czasu na ćwiczenia lub jak jest ładna pogada, a ostatnio zaczyna się często zdarzać – biegam.

Więc, dlaczego sport to zdrowie?

Uprawianie jakiejś dyscypliny sportowej po pierwsze działa na korzyść naszego układu krążenia, dzięki regularnym ćwiczeniom na dworze dotleniamy nasz organizm, po pewnym czasie nawet można zauważyć zwiększenie pojemności i wydolności naszych płuc.:)

Po drugie ćwicząc modelujemy naszą sylwetkę. Przecież każdy pragnie mieć piękną, zgrabną sylwetkę i jędrne ciało, nie wiem czy każdy no ale na pewno ja:) Więc ćwiczmy i z każdym dniem ćwiczeń zbliżajmy się do swojego ideału.

Ćwicząc regularnie po pewnym czasie dajemy naszemu ciału i sobie dawkę przyjemności. Taki trening jest korzystny dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, no i poprawia samopoczucie. Po pewnej dawce wysiłku możemy czuć się szczęśliwsi (za sprawą endorfin, czyli hormonu szczęścia), rozluźniamy się, relaksujemy, dzięki temu zyskujemy również dystans od codziennych problemów. Czyli, zamiast jeść – ćwicz.:)

Sport daje nam również zadowolenie z sukcesów, jakie osiągamy (np. wczoraj przebiegłam dwa okrążenia, a dzisiaj już trzy).

Najważniejsze jest to, aby ćwiczyć w miarę możliwości systematycznie i nie przeciążać swojego organizmu ilością i trudnością wykonywanych ćwiczeń. Ćwicząc należy stopniowo zwiększać tempo, czy ilość powtórzeń, nie stosując się do tego można w szybki sposób zniechęcić się, a tego przecież nie chcemy.

Jeszcze jednym plusem ćwiczeń jest to, że będziemy mieć dobrą kondycję, w porównaniu ze znajomymi, którzy nie ćwiczą. I z biegiem lat nadal będziemy w dobrej formie. Nie będzie już nas łapała zadyszka np. wchodząc po schodach.:)

Mam nadzieje, że pokazałam Wam choć trochę tym postem, że warto ćwiczyć. Każdy może wybrać inny rodzaj ćwiczeń. W kolejnych postach, które się ukażą, będę opisywała co jakiś czas różne rodzaje aktywności fizycznej. Ja osobiście chcę z każdym dniem być bardziej aktywna i do tego dążę. Jest czasem ciężko, ale po prostu trzeba chcieć, nie ma nie mogę.:)

Zobacz również:

Tags from the story
,
Written By
More from Magdalena
RZUĆ SWOJEGO PRZYJACIELA! ON CIĘ ZABIJA!
Wiele osób trzyma się kurczowo swojego „ukochanego najlepszego przyjaciela”. Nosi go codziennie...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.