Taniec brzucha

Po miesięcznej przerwie powracam..

(Autor: http://www.flickr.com/photos/niklas76/4174251565/in/photostream)


Taniec brzucha, jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jest to rodzaj tańca wykonywanego głównie przez kobiety.

Bardzo istotną sprawą w tańcu orientalnym jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem bardzo charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających całe ciało tancerki bądź jakąś jego część (biodra, ramiona, brzuch) w drżenie. Właściwe ruchy mięśni brzucha występują bardzo rzadko i jest ich tylko kilka, m.in. fala brzucha. Praca mięśni brzucha często stanowi natomiast wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej.
Na przykład…. zobaczcie..

Ze względu na kraj pochodzenia, wyróżnia się następujące style: egipski, turecki, libański, syryjski, marokański i tunezyjski. W ostatnich czasach najpopularniejsze stały się rodzaje tańca: belly dance lub pharaonic dance.

Mówi się, że taniec ten, jest źródłem radości i samoakceptacji. Taniec brzucha jest sposobem na odkrycie własnego, niepowtarzalnego „ja” w ruchu, ale także na ukształtowanie sylwetki i elegancji ruchów. Obok walorów estetycznych taniec brzucha relaksuje ciało i umysł, daje energię i inspirację na kolejne dni.

Taniec brzucha jest przyjemnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Oprócz poprawienia sylwetki, ta forma aktywności ma wspaniały wpływ również na kręgosłup i poprawę naszego poczucia własnej wartości.

Taniec ten wzmacnia, ujędrnia i rozluźnia mięśnie stóp, łydek, ud, brzucha, bioder i pośladków a także mięśni grzbietu. Dzięki ćwiczeniom talia zostaje wyszczuplona, a bóle okołokręgosłupowe ustępują.

Ciekawostka: Taniec ten w sposób naturalny przygotowuje również kobietę do porodu, wzmacnia też siły witalne. Ma zbawienny wpływ na psychikę kobiet – pomaga pozbyć się kompleksów i odkryć atrakcyjność seksualną.
www.wikipedia.pl
www.fit.pl

Więc czemu nie włączyć jakiegoś filmiku na Youtubie i nie poćwiczyć dla siebie i dla swojego ciała.
Ja polecam. Sprawdzałam.:)
A jeśli komuś się bardziej podoba – zapisać się na kurs w szkole tańca.

Ps. Jak Wam mijają wakacje?:)

Poniżej przedstawiam Wam kilka filmików, może któryś się Wam przyda:).

Arabic Belly Dance Basic Moves Part 01 of 04

Arabic Belly Dance Fat Burning Part 01 of 04 (na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej:))

Written By
More from Magdalena
Choroby kręgosłupa
Zajmiemy się jeszcze kręgosłupem. Bóle kręgosłupa są jedną z najczęstszych dolegliwości. Nie...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

  1. Wygląda zachęcająco, zwłaszcza dla mnie jako widza 😉 Ale tak na poważnie – ciężko było mi zaakceptować taniec ogólnie jako skuteczną formę ćwiczeń. Trzeba było samemu spróbować! A taniec brzucha? Jak już napisałem wygląda zachęcająco. Chociaż ciężko mi wyobrazić sobie faceta, który w tym uczestniczy.

  2. says: admin

    No trzeba samemu spróbować. Dla mnie taniec to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej. Tańcząc oprócz tego, że ćwiczę to jeszcze robię to co lubię najbardziej.:)

    A propo facetów w tym uczestniczących, polecam te dwa ostatnie filmiki do spróbowania, bo naprawdę można się zmęczyć.:) No i jest sporo śmiechu jak na początek.:)

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.