6 powodów aby pokochać siebie

http://www.flickr.com/photos/fotos_ilca/2033281145/

Ludzi można porównywać do kwiatów – każdy inny ale piękny za razem.
Tak też i ja uważam. Tylko trudno jest te słowa wdrążyć w swoje życie.
Kocham siebie i jestem piękna – to podstawa osobistego szczęścia w życiu.

6 powodów aby pokochać siebie:

1. Zaakceptować siebie, zaakceptować swoje ciało i siebie jakim się jest. Bez tego nigdy się nie osiągnie szczęścia. Oczywiście nie namawiam tu aby osiąść „na laurach” i nic nie robić, należy dążyć do postawionemu sobie celowi, aby być jeszcze piękniejszym niż się już jest.:)

2. Nie obrażać innych aby polepszyć swoje własne samopoczucie. Chodzi mi o mówienie, a ta to taka i siaka, bo robi to i to. To jest tylko polepszenie chwilowe swojego ja, a mówią tak tylko osoby które mają niskie mniemanie o sobie. Nie bądźmy takie, nie osądzajmy i nie obgadujmy, każdy ma prawo być jaki chce.

3. Zacząć pracować nad własnym zdaniem o sobie, podwyższyć swoją wartość i pewność siebie. Jeśli się tego nauczymy będziemy w pełni dumne z tego jakie jesteśmy.

4. Wyznaczyć sobie cel lub cele, ale na początek nie za dużo.:) Jeśli będziemy dążyć do ich realizacji już będziemy szczęśliwsze, a jak je osiągniemy to już najnajszczęśliwsze:) i będzie można postawić wtedy nowy cel:). Ale pamiętajmy! Do celu nie po trupach. I nie przerywajmy dażenia jak natrafimy na jakiś problem, z każdym problemem damy sobie radę.

5. Myśleć o sobie pozytywnie i o wszystkim co nas otacza. Wstawajmy rano, wyjrzyjmy za okno i powiedzmy dzisiejszy dzień będzie kolejnym wspaniałym dniem i nic mi dziś nie popsuje humoru. A wtedy ten dzień naprawdę taki będzie.

6. Być sobą. I zaakceptować to, że każdy jest inny i do tej inności ma prawo. Nie bać się pokazać kim się jest i być dumnym z siebie.
🙂
Ja chce się stosować do tych „przykazań” i zacząć żyć pełnią szczęśliwego życia. A już kilka celów mam. M.in. jeszcze trochę schudnąć, wyrzeźbić bardziej ciało (to najdłużej będzie trwało:p) i zachęcić was do komentowania moich wpisów (wbrew pozorom powiem wam, że taki komentarz do wpisu naprawdę bardzo cieszy:)) jak również zwiększyć czytalność tego bloga.:)

A wy co robicie aby pokochać siebie lub jakie macie może wyznaczone cele aby osiągnąć coś i być bardziej dumne z siebie?

Written By
More from Magdalena
Pizza domowa
Po co przepłacać, jak można zjeść coś smaczniejszego. Pizza Nawet stosując dietę,...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.