Pozytywne afirmacje, czyli jak się zmotywować

(autor: http://www.flickr.com/photos/42324469@N02/3903618638/sizes/z/in/photostream/)
Zacznę od początku…..Co to są afirmacje?

Afirmacje, czyli stymulowanie rozwoju osobistego poprzez różnego rodzaju akceptacje. Afirmacja polega zazwyczaj na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią.

Pozytywne afirmacje zazwyczaj cieszą i motywują do działania. Jednak czasami, zamiast myśleć pozytywnie karmimy nasz mózg negatywnymi myślami. Negatywne stwierdzenia typu: „Wyglądam strasznie”, „I tak nic nie osiągnę”, „Zawsze jestem zmęczony”, czy „Dlaczego nie mogę nigdy nic zrobić dobrze?” służą jedynie do wzmocnienia złego myślenia o nas samych i naszych działaniach i stoją jedynie na drodze do naszego postępu.

 

Więc wyrzuć negatywne myśli ze swojej głowy, przestań zrzędzić i zacznij działać. A przecież każdy o tym wie, że bez działania nic nie ma. Przestań siedzieć godzinami przed komputerem, przestań oglądać godzinami telewizję leżąc w łóżku, WSTAŃ i zacznij się ruszać. Wyjdź na rower, tańcz jeśli chcesz i pamiętaj Nie stresuj się. Może czasem jeszcze tego nie widać, ale już przyszła WIOSNA. Trzeba się w końcu przebudzić.

Na temat zrzędzenia i narzekania, to biorę udział w wyzwaniu w „A Complaint Free World”, czyli 21 dni bez narzekania. Zasady są takie: wytrzymać 21 dni bez narzekania, zrzędzenia, plotkowania, krytykowania. Kiedy powiesz jedną z tych rzeczy powyżej to wyzwanie musisz zacząć od nowa. I tak w kółko dopóki nie wytrzymasz 21 dni. Do zaczynania od nowa nie wliczasz tylko narzekania w myślach, ale tylko wtedy gdy zauważysz co robisz i w natychmiast przerwiesz negatywne rozmyślanie.
Wbrew pozorom wytrwanie 21 dni nie jest łatwą sprawą. Sama już zaczynałam 2 razy od nowa, a teraz jestem na drugim dniu. Zauważyłam już, że jeśli pilnuję się aby nie narzekać, oprócz tego, że staram się od razu szukać rozwiązać, myśleć pozytywnie i nie użalać się nad sobą, to również zrozumiałam, że przez narzekanie bardzo często przesadzamy z naszymi problemami. Bo łatwiej jest przecież poużalać się niż rozwiązać problem lub poczekać aż ktoś go rozwiąże za ciebie albo może sam się rozwiąże z czasem, ale przecież rozwiązanie nawet najmniejszego problemu daje później mnóstwo radości i satysfakcji.:)

 

Zachęcam do podjęcia takiego wyzwania.:) Zainstaluj sobie tą wtyczkę i staraj sobie powtarzać nieustannie o wyzwaniu w twojej głowie.
Ale wróćmy do wpisu. Na temat bycia szczęśliwym w swoim ciele już pisałam we wpisie 6 powodów aby pokochać siebie. Dzisiaj natomiast chciałabym pobudzić u ciebie chęć rozpoczęcia uprawiania sportu, choć nawet po prostu zmotywować się do tego, aby zacząć ćwiczyć każdego dnia. Chcę również zmotywować ciebie do tego abyś spróbował się dobrze odżywiać (jeśli może jeszcze tego nie robisz) i zaczął dbać o swój organizm również od wewnątrz.:)

 

Poniżej przedstawiam przykładowe afirmacje.

 

Afirmacje na ćwiczenia:
1. Kocham ćwiczyć.
2. Ćwiczenia fizyczne sprawiają, że czuję się dobrze.
3. Ćwiczenia wzmacniają moje serce, płuca.
4. Czuję się zdrowszy kiedy ćwiczę.
5. Wyglądam lepiej kiedy ćwiczę codziennie i to widać.
6. Zawsze po ćwiczeniach mam więcej energii.
7. Staję się silniejszy każdego dnia.
8. Wyglądam lepiej. Jestem bardziej zgrabna/ bardziej umięśniony, gdy regularnie ćwiczę.
9. Śpię lepiej od kiedy ćwiczę.
10. Lepiej radzę sobie z trudnościami w życiu odkąd postanowiłem, żeby uprawiać sport/ regularnie ćwiczyć bez żadnych wymówek.
 

Afirmacje na zdrowe odżywianie:
1. Kocham jeść zdrową żywność.
2. Jem powoli i cieszę się smakowaniem każdego kęsa.
3. Nie czuję się winny za to co jem.
4. Zdrowe jedzenie nie jest problemem.
5. Kocham życie i chcę jeść zdrową żywność, bo chcę być zdrowa.
6. Jem zdrową żywność, aby chronić mój organizm przed chorobami.
7. Zdrowa żywność daje mi siłę.
8. Nie będę jeść żywności, która dostarcza mi „pustych” kalorii.
9. Jestem wdzięczny za moje zdrowie i chcę je zachować.
10. Jedząc zdrowo jestem szczęśliwy.

Nie czekaj na jutro. Zacznij już dziś od pozytywnych afirmacji, nie tylko na temat odżywiania i ćwiczeń, ale i również na temat postrzegania samego siebie.
Afirmacje zapisz na kartce i powieś ją na ścianie, w takim miejscu aby móc często do nich zaglądać. Powtarzaj je sobie codziennie rano zaraz po przebudzeniu, aby od rana naładować się pozytywną energią i chęcią do działania.

Uwierz w siebie i bądź wdzięczny za wszystko co masz i kim jesteś. Dąż zawsze do celu jaki sobie wybrałeś, nie zniechęcaj się i nie przerywaj go nawet jeśli nie widzisz na początku postępów. Postępy przychodzą później. Kochaj siebie! I pamiętaj, że to Ty sam (nie ktoś inny) możesz zmienić swoje życie na lepsze, jeśli tylko będziesz chciał i do tego dążył.
I jak zawsze powtarza pewna blogerka i makijażystka Kandee Johnson:

„You’re more beautifull than you know,
more talented than you think
and more loved than you can imagine…”

Zapamiętaj to i ciesz się życiem!:)

—-

Jak ci się podobał wpis?A ty jak uważasz, czy afirmacje pomagają w działaniu? Czy stosujesz takie techniki? A może masz inne pomysły jak się motywować?
Written By
More from Magdalena
Wesołych Świąt !!!
(autor: http://www.flickr.com/photos/allhertears/4166049942/)Z okazji Świąt Bożego Narodzeniachciałam Wam życzyćduużo zdrowia i spełnienia marzeń,samych...
Read More
Join the Conversation

3 Comments

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.